x

MENU

ONLINE ALIŞVERİŞ
BabyNEO, bebeklerin poposunda pişik oluşumuna yol açacak havasız bir ortam yaratmaz.
BABYNEO, BEBEKLERİN POPOSUNDA PİŞİK OLUŞUMUNA YOL AÇACAK HAVASIZ BİR ORTAM YARATMAZ.

BabyNEO Yıkanabilir Bebek Bezleri özel sızdırmaz katman ve kumaştan üretildikleri için nefes alabilir özelliğe sahiptir. Bu nedenle BabyNEO, bazı diğer bezler ve naylon külotlar gibi bebeğin poposunu aşırı izolasyon ile hapsedip bezin içerisindeki nemli hava ile pişik olmasına yol açmaz.1991 yılında Proctor and Gamble firması tarafından yapılan bir araştırmada kullan-at bezlerin piyasaya ilk çıktığında pişik vakalarının %7.1 iken, kullan-at bezlerin en çok kullanılmaya başlandığı yıllarda bu oranın %61’e çıktığı saptanmıştır.(1)


 
 Yine 1991 yılında yapılan araştırmalarda Amerikan bebeklerinin %90’ının tek kullanımlık bebek bezi kullandıkları saptanmış. Ve buna bağlı olarak pişik vakalarının 1955’de %7’den 1991’de %78’e çıktığı gözlemlenmiştir.(2) 


 
BEZİN KURU OLMASI TEMİZ OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ.!


 
Süper emici jeller ıslaklığı anında emmektedir ve dolayısıyla ne yazık ki kuru bezin her zaman daha sağlıklı ve daha iyi olduğu kanısı uyandırmaktadır. Ama unutulmaması gereken 2 önemli husus bulunmaktadır:

 

• Kuruluk hissi ebeveynleri daha az bez değiştirmeye itmektedir ki bu da pişiği tetikleyen bir noktadır. Kuruluk hissine karşın bez içinde hapsedilen idrardan ortaya çıkan amonyak hala bulunmaktadır. Ve ne yazık ki bu süper emici kimyasallar bakteri oluşumunu engelleyemezler. Bebek kirli bezle ne kadar çok durursa o kadar çok etkilenecektir.

 

• Süper emici kimyasallar idrarı emebilse de, bebeğin kakasına karşı hiçbir bir etkide bulunamamaktadır, ki bu da tahrişi arttırıcı en büyük etkendir.