x

MENU

ONLINE ALIŞVERİŞ
BabyNEO Yıkanabilir Bebek Bezleri’nde kullanılan malzemeler bebeğinize zarar verecek kimyasallar, Astım ve alerjik reaksiyona yol açabilecek parfüm ve diğer kimyasallar içermez.
BABYNEO YIKANABİLİR BEBEK BEZLERİ’NDE KULLANILAN MALZEMELER BEBEĞİNİZE ZARAR VERECEK KİMYASALLAR, ASTIM VE ALERJİK REAKSİYONA YOL AÇABİLECEK PARFÜM VE DİĞER KİMYASALLAR İÇERMEZ.

BabyNEO ürünleri uluslararası geçerliliğini kanıtlamış ve tüm gelişmiş ülkelerde bebek ürünleri için özellikle aranan Öko-Tex 100 Standardı CLASS 1 sertifikasına sahip malzemelerle üretilmektedir. Bu sertifika en üst standart seviyesi olup, kullanılan malzemelerin bebeğinize zarar vermeyeceğinin uluslararası garantisidir. 


 
Ayrıca aşağıdaki kimyasallar BabyNEO Yıkanabilir Bebek Bezleri’nde bulunmamaktadır.

 


TBT – Tributyl tin: Cinsel hormonların bozulmasına yol açabilen kimyasal bileşik. Plastik ürünlerin üretiminde katalizör veya PVC ürünlerde stabilizatör olarak kullanılmaktadır.(4)


Sodium Polyacrylate Gel: FDA (U.S. Food & Drug Administration) tarafından toksit şok sendromuna yol açma tehlikesi nedeniyle kadın tamponlarında kullanımı iptal edildi. Ayrıca cilt tahrişine ve alerjik reaksiyonlara da neden olmaktadır. 5 gramlık enjeksiyon kesin ölüme neden olmaktadır. Süper emici gel olarak kullanılmaktadır.(5)

 

Dioxin: Öldürücü ve kanserojen bir kimyasaldır. EPA (U.S. Enviromental Protection Agency) tarafından yapılan araştırmada Amerika’da kullanımı yasaklanan DDT’den 300.000 kat daha kanserojen bir etkisi olduğu ortaya çıkmıştır.